Jak uniknąć zdrady i jej konsekwencji.

9 czerwca 2018
5 min. czytania
Adam Filipczuk

Jak uniknąć zdrady

Krótki poradnik o tym, jak uniknąć zdrady, a raczej jak uniknąć konsekwencji związanych ze zdradą i tego, żeby ona Ciebie nie dotknęła. Sięgamy w przyszłość.

Po raz kolejny sprawdza się moja teoria, nie tylko zresztą moje podejście co do spraw seksu. Nie bez przyczyny stało się tak, że seks dla kobiet jest na drugim, trzecim miejscu. Tak jest, bo seks dla mężczyzn jest na pierwszym.

Dlatego, aby utrzymać równowagę w związku trzeba szukać złotego środka, który opisał pastor Gungor, a nawet łatwo jest zaobserwować pewną zależność która prowadzi do seksu z obopólną korzyścią.

Zanim jednak o tym napiszę, wyleję swoją frustrację z powodu tego co się dzieje, a z czym mam okazję się mierzyć z pacjentami. Chcę was zawczasu ostrzec przed konsekwencjami jakie mogą was czekać, gdy popełnicie pewne błędy. Ale do rzeczy:

Punkt nr 1
Wszystko się rozbija o seks.

Wiesz przecież, że jest to kwestia jedna z najważniejszych dla związku Ta sprawa jest o tyle trudna, że poznającym się osobom rzeczywiście trudno odmówić sobie tej przyjemności. To jest piękne i ja się z tym zgadzam.

Jednak nie bez przyczyny dzieje się tak, że dla kobiet seks jest na kolejnym miejscu. Gdy kobiecie ten porządek się odwróci, jej świat się albo zawali albo skrzywi.

Drogie Panie, nie dajcie się zwieźć na groźby i prośby w stylu:
1. Jak mi nie dasz, znajdę sobie inną.
A niech idzie w p....u! I tak sobie inną pannę znajdzie.

2. Musisz być taka jak ja chcę, inaczej znajdę kogoś na mieście.
A wiesz co? Prędzej czy później i tak to zrobi. Nawet, gdybyś zawsze była do dyspozycji!

3. Chcesz czekać do ślubu? To nienowoczesne!
Ok, może i takie nie jest, ale pamiętaj, że szacunek to ma w czterech literach, skoro nie uszanował tej cnoty! A co będzie, gdy będziesz miała zagrożoną ciążę?

Punkt 2
Nie daj się zwieźć na miłość

Takie zapewnienia, pod którymi jest cień podejrzenia, że on chce seksu, budzą we mnie wstręt. Jestem facetem. Wiem co mówię. Jeśli raz mu uwierzysz, że on Cię kocha i domaga się seksu, to bądź pewna, że na 99% poniesiesz konsekwencje jego manipulacji. Smutne to...

Punkt 3
Konsekwencje prawie zawsze nosi kobieta

Jest tak, że to kobieta nosi konsekwencje zbyt wczesnego współżycia. Masz swoją intuicję i słuchaj jej. Ona prawie zawsze podpowiada, że to nie jest ten czas. Jeśli tak czujesz, absolutnie nie łam tego głosu, gdy chłopak Cię zapewnia. Obecnie świat stanął do góry nogami. Wiele kobiet nie wie jak uniknąć zdrady w przyszłości, a myślę, że ta wiedza obecnie jest kluczowa.

To kobieta nosi konsekwencje w postaci:
niechcianego dziecka
bycia samotną matką
odrzucenia
kłopotów finansowych
urazów psychicznych
zdrady
poniewierania przez okropnego facia

A jakie konsekwencje nosi facet?:
bardzo rzadko bierze na siebie dziecko
znajduje sobie inną kobietę
bardzo rzadko żałuje tego co było
nigdy nie powie, że seks był zły
uzna, że kobieta była "szmatą"
zapłaci alimenty, od których i tak się ucieka
zrobi to samo z kolejną dziewczyną

Punkt 4
Faceci to chodzące zasady

Jeśli chcesz się dobrze bawić z mężczyznami, musisz dostosować się do ich zasad gry. Jeśli takowe zasady nie istnieją w grupie, często komuś staje się krzywda. Podobnie jest i tutaj.

Tak samo jest, gdy chcesz czegoś nauczyć mężczyzn. W zasadzie tak nie powinno być, że kobieta go uczy, bo to jest rola jego ojca. Ale załóżmy, że wymaga tego sytuacja, bo trafiłaś na zagubionego i wrażliwego chłopaka. O ile jesteś w stanie naprawdę to ocenić trafnie.

Bo widzisz, mężczyzna musi mieć kręgosłup moralny. Bez niego spieprza gdzie pieprz rośnie, ucieka od odpowiedzialności za ewentualne dziecko, dom, pracę, czyli od najważniejszych rzeczy w jego życiu.

Aby to zmienić, musisz zadbać o siebie. Zadbać o siebie w taki sposób, aby ochronić się przed konsekwencjami niesubordynacji męskiej. Wtedy z ogromnym powodzeniem zrobisz jedną z dwóch rzeczy, a nawet dwie razem.:

1. Przesiejesz napaleńców, którzy nie mają do Ciebie szacunku
2. Nauczysz ich miłości, której potrzebujesz, o ile naprawdę mu zależy

Co zrobić i jak uniknąć zdrady w przyszłości?

A teraz zobacz jak to zrobić. Wymienię je w podpunktach:
nie angażuj się w relację seksualną jakąkolwiek (seks, petting, masturbacja, seks oralny, seks analny itd), oczywiście do ślubu
nie pozwalaj mu z Tobą zamieszkać (żeby nie spoczął na laurach, że Ciebie już ma, bo potem tego nie odkręcisz)
zaczekaj, aż zauważysz, że chłopak realizuje swój potencjał zawodowy (realizuje, nie "ma". On musi działać i zarabiać)
zwróć uwagę na jego przyszłość, czy planuje ją, oraz czy do niej dąży?
czy uwzględnił w swoich planach Ciebie?

To są podstawowe wskazówki, które uchronią Ciebie i jego przed przykrymi konsekwencjami, pomogą ci nauczyć się tego jak uniknąć zdrady, oraz nauczą was miłości względem siebie. Ja wiem, że to się wyda bardzo staroświeckie i nienowoczesne, ale mnie to nie interesuje. Moim zadaniem jest mówić to, co obserwuję i z czego wyciągam wnioski.

Punkt 5
Obowiązek uczenia miłości spada na kobiety

Tak to jest, że miłości uczą kobiety, poprzez szacunek względem siebie i innych. Być może Ciebie to zdenerwuje, ale jak facet ma nauczyć się miłości, jeśli nie ma okazanego szacunku i zrozumienia dla męskiego myślenia? Jeśli jego ojciec i matka zawiodły, to niestety musisz zadbać o siebie zawczasu.

Niestety, dzisiaj mężczyźni przestają dbać o tą sferę, stąd ten obowiązek spoczywa na kobietach. Nie dlatego, że tak ma być, że to stereotyp, ale w kontekście szacunku do własnej kobiecości.

Punkt 6
Mężczyzna musi być mocny, stanowczy i łagodny

Nie odwrotnie. Jeśli zauważysz, ze podniesie na Ciebie rękę, od razu go zostaw. Tak nie może być, że jest agresywny względem kobiety. Jest różnica pomiędzy stanowczą łagodnością, a agresją i rozkazywaniem.

Także Panowie do roboty.

O autorze
Nazywam się Adam Filipczuk. Od 2017 roku przeprowadziłem ponad 4000 godzin psychoterapii. Z moich usług skorzystało co najmniej 300 klientów do dnia dzisiejszego (listopad 2020). Jestem osobą bardzo wrażliwą i nastawioną bardzo mocno na relację z klientem. Po za tym, że prowadzę bloga, zajmuję się akwarystyką i jestem szczęśliwym mężem i ojcem 6 letniej córeczki Marysii.

Mogą Cię zainteresować

Adam Filipczuk © 2023 All rights reserved.
Strona stworzona przez BrandUP!