Mężczyzna niedomyślny - Kobieta niedomyślna

12 maja 2018
2 min. czytania
Adam Filipczuk

"Mężczyzna niedomyślny - Kobieta niedomyślna"

To co teraz napiszę, zrewolucjonizuje podejście do rozumienia kobiety i mężczyzny. Powinno mężczyznom uzmysłowić, gdzie szukać zrozumienia kobiety. Kobieta przestanie myśleć o tym, że panowie są głupi i de facto zrozumie, że nie ma czegoś takiego jak domyślność panów lub kobiet.

O co chodzi?

Zacznijmy od kobiety.
Kobieta jest istotą bardzo uczuciową. Jeśli przyjrzeć się początkom związku, obojga z partnerów wiedzą, czego potrzebuje druga osoba. Wynika to z faktu "domyślności", o której się zapomina po jakimś czasie w związku.

Jednak chcę Ci zwrócić uwagę, droga kobieto, że domyślasz się potrzeb drugiego człowieka nie dlatego, że faktycznie jesteś domyślna, ale dlatego, że masz przewagę nad komunikacją z mężczyzną z prostego powodu. Jako osoba uczuciowa, doskonale dbasz o tą sferę i dlatego z łatwością przychodzi Ci rozumienie potrzeb drugiego człowieka.

Gdybym jednak posłał Cię do walki po za światem domowym, tam gdzie nie jest Ci znana sfera rywalizacji i walki o ważne sprawy, mogłabyś się zagubić, bowiem Twoja domyślność uczuciowa, zostałaby tak rozszarpana, że nagle poczułabyś się beznadziejnie. Poczułabyś się zagubiona i niezrozumiana przez tych ludzi, w ich świecie.

Pragnę zauważyć, że piszę tylko o aspekcie uczuciowym. Nie chcę zostać posądzony o brak rozumu, czy refleksji nad światem. To też jest Twoją domeną, ale Twoje serce myśli inaczej. Ono potrzebuje czegoś innego. Oczywiście, jeśli jesteś kobietą waleczną (co należy do rzadkości, albo zostałaś do tego zmuszona przez męski świat) to także ma to swoje plusy.

Mówiąc prościej, poprzez wzgląd na swoje uczucia w lot odgadujesz co należy uczynić, aby uszczęśliwić drugiego człowieka. Jednak w przypadku walki, rywalizacji, nie każda kobieta się z tym dobrze czuje. Wiem, że damski świat potrafi rywalizować w sferze uczuciowej o swój obiekt westchnień, czasami świetnie radzą sobie w firmie, ale to już rzadsze przypadki. Całkiem inaczej ta sprawa wygląda, gdy walczymy o przykładowy dobrostan finansowy.

Zatem teza o domyślności w sferze, której działa mężczyzna zostaje obalona.

Przejdźmy do świata męskiego.

Teraz odwrócę sytuację i zastanowimy się nad sprawą motoryzacyjno-technologiczną. Tutaj dominujemy i łatwo się domyślamy co robić, jak działać, nad czym się zastanowić, jak przeanalizować sprawy. Zaś sfera uczuć jest nam mniej znana.

Tak jakby rzucić kobietę na głęboką wodę do działki technologicznej (statystyczna większość), tak samo można rzucić mężczyznę w sferę emocjonalno-komunikacyjnej. Oznacza to, że oba światy są różnie interpretowane przez obie płcie, ze względu na predyspozycje.

Mężczyzna skonfrontowany z płcią piękną w sferze relacji bardzo często czuje się zagubiony. To powoduje brak reakcji z jego strony, czasem również pytanie "O co Ci chodzi?".

Ponieważ my, mężczyźni nie odgadujemy tak ważnej sfery uczuciowej kobiety, a jest ona na porządku dziennym i wymagana w komunikacji w rodzinie, to mówi się często, że jesteśmy "głupi" i mało domyślni.

Zaś kiedy kobieta jest skonfrontowana z technologią, my z cierpliwością otaczamy płeć piękną opieką, czasem sobie pośmiejemy z niej, ale w gruncie rzeczy pomożemy. Nie ma tutaj wyzwisk.

Sądzę, że jest to poniekąd bardzo niesprawiedliwe podejście.

Dlatego reasumując nie ma domyślnego mężczyzny i nie ma domyślnej kobiety. Jesteśmy różni i warto zadbać o wykorzystanie naszych atutów w życiu codziennym.

W tym celu zapraszam do grupy na facebooku, aby dowiedzieć się więcej.
https://goo.gl/Lutfzp

O autorze
Nazywam się Adam Filipczuk. Od 2017 roku przeprowadziłem ponad 4000 godzin psychoterapii. Z moich usług skorzystało co najmniej 300 klientów do dnia dzisiejszego (listopad 2020). Jestem osobą bardzo wrażliwą i nastawioną bardzo mocno na relację z klientem. Po za tym, że prowadzę bloga, zajmuję się akwarystyką i jestem szczęśliwym mężem i ojcem 6 letniej córeczki Marysii.

Mogą Cię zainteresować

18 lipca 2022
< 1 min. czytania

Głupota w relacji

18 lipca 2022
< 1 min. czytania

Nieświadomość

Adam Filipczuk © 2023 All rights reserved.
Strona stworzona przez BrandUP!