Odpowiedzialność w związku za kobietę

6 maja 2016
2 min. czytania
Adam Filipczuk

W poprzednim wpisie pokazałem główne przyczyny zastoju w rozwoju osobistym w związku. W biznesie, tak samo jak w związkach rozwój osobisty ma kluczowe znaczenie. Głupotą jest spoczęcie na laurach i jednocześnie oczekiwanie pozytywnych rezultatów własnego działania.

Tak samo jest w szkole. Jeśli dziecko się uczy, dostaje pozytywne oceny. W przeciwnym razie skutek będzie odwrotny. W biznesie jeśli będziesz tylko rozkazywał a zapomnisz o człowieku, to Twój biznes upadnie. Dokładnie tak samo jest w relacjach damsko-męskich.

Panowie

To na Was spoczywa odpowiedzialność za rozwój osobisty kobiety. Z drugiej jednak strony, zachowania kobiet, które często są negatywną formą zmuszenia Was do pewnego rodzaju działania, służą ochronie Waszego rozwoju i ego.

Jak zapewne wiecie, aby nasze Ego zostało podbudowane, musimy coś zrobić szalonego, słusznego, wielkiego. Dopiero wtedy czujemy się sobą i możemy powiedzieć, że rośnie nasza siła. Chociaż czasem może niektórzy z nas nie mają „kaloryferka” i ważą 65kg.

Jednak z przykrością muszę Wam oznajmić, że nie da się tego zrobić bez „DZIAŁANIA”. To działanie jest naszą główną domeną. Poprzez działanie tworzymy przygodę do której możemy zaprosić kobietę.

Dopiero po zaproszeniu kobiety do naszego życia, do tego kim jesteśmy, do naszej misji życiowej zapewniamy rozwój kobiecie. Wspomniany niedawno przykład walki o wybrankę w fazie zakochania jest dokładnym odzwierciedleniem tego, co powinniśmy czynić kiedy emocje opadają. Sięgając do przeszłości, znajdujemy receptę na większość bolączek w naszych związkach.

Drugą bardzo istotną rzeczą jest nasza przewaga nad panowaniem nad emocjami. Jeżeli ktoś z jakichś powodów, nie jest w stanie tego zrobić i dochodzi do rękoczynów, krzyków, awantur i szantaży niech się porządnie zastanowi czy jest prawdziwym mężczyzną. Męskość nie polega na okazywaniu siły wszem i wobec. Polega na poanowaniu nad sobą a przede wszystkim nad własnymi lękami.

Ten kto potrafi zidentyfikować lęki w sobie, jest zdolny do działania. Ten jest zdolny do prowadzenia bogatego życia z kobietą. Zwracam Wam uwagę, że piękno bardzo często staje się niebezpieczne dla nas. Nie możemy się jego bać. Powinniśmy przebywać z nim, ponieważ nie mamy tego w sercu. Naszą mocą jest siła i panowanie.

Wskazówka:
Pracuj nad lękami. Jeśli poczujesz, że się czegoś boisz,
zastanów się z czego to wypływa. Nie podejmuj działania, dopóki nie cofniesz się w czasie i nie przeanalizujesz sytuacji, która doprowadza do tego lęku.

Jeśli zidentyfikujesz, czy się boisz przed odrzuceniem, a może przed zranieniem, to pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy ten lęk do tego doprowadzi. Ponieważ robienie nic z powodu lęku prowadzi właśnie do zranienia lub odrzucenia.

Tak się koło zamyka.

Lęki prawie zawsze u zdrowego człowieka są irracjonalne!

Prawie zawsze wypływają ze sposobu wychowania nas w społeczeństwie i rodzinie!

O autorze
Nazywam się Adam Filipczuk. Od 2017 roku przeprowadziłem ponad 4000 godzin psychoterapii. Z moich usług skorzystało co najmniej 300 klientów do dnia dzisiejszego (listopad 2020). Jestem osobą bardzo wrażliwą i nastawioną bardzo mocno na relację z klientem. Po za tym, że prowadzę bloga, zajmuję się akwarystyką i jestem szczęśliwym mężem i ojcem 6 letniej córeczki Marysii.

Mogą Cię zainteresować

Adam Filipczuk © 2024 All rights reserved.
Strona stworzona przez BrandUP!