Po prostu mnie kochaj - jak zrozumieć kobietę

29 kwietnia 2016
3 min. czytania
Adam Filipczuk

Mężczyźni zapytani o kobiety, często odpowiadają, że nigdy nie wiadomo o co im chodzi. Nie wiedzą w jaki sposób dotrzeć do jej stanu umysłu. Zrozumienie kobiety jest trudne, jeśli nie niemożliwe. Zatem w jaki sposób dowiedzieć się o co chodzi kobiecie?

Tutaj wstaw swój film

Klucz do zrozumienia kobiety

Zrozumienie kobiety jest stosunkowo proste i zarazem bardzo trudne. Zależy w jaki sposób nauczyłeś się komunikować w rodzinie i jak przekazujesz swoje emocje innym osobom. Również zależy od tego na ile jesteś w stanie zrozumieć siebie i swoje emocje.

Żeby zobrazować Ci co mam do przekazania, poproszę Cię o to byś za chwilę zamknął oczy, zapomniał o sprawach pracy, finansów, dzieciach, nałogach, o wszystkim. Wycisz siebie najlepiej w czasie kiedy nic Ci nie przeszkadza. Zejdź do swojego serca i opisz jakie emocje teraz Tobą kierują. A teraz zamknij oczy i zrób to o co Cię poprosiłem.

https://youtu.be/hqfiz5QPEWA

Teraz odpowiedz sobie na pytanie, na ile w skali od 1 do 10 oceniasz trudność w zidentyfikowaniu swoich emocji. Jeżeli nazwałeś je z łatwością daj sobie 1, jeżeli było to niemożliwe 10. Teraz do swojego wyniku na skali dodaj 2 i będziesz miał poziom trudności, na podstawie którego będzie Ci łatwo lub nie, komunikować się z kobietą.

Emocje to jest pierwsza sfera o którą powinieneś zadbać, jeśli chcesz wiedzieć co kobieta ma Ci do przekazania, ponieważ głównie na emocjach panie rozmawiają. Sfera emocjonalna jest fundamentem porozumiewania się z drugą płcią. Dlatego też mężczyźni, którzy mają trudności w zidentyfikowaniu swoich uczuć, będą mieli trudności w porozumiewaniu się z kobietą. O ile nie zawsze wypada bazować na uczuciach, o tyle warto o tym pamiętać podczas trudnych rozmów. Im dłuższy staż w związku tym bardziej jest potrzebna umiejętność rozpoznawania swoich emocji.

Kiedy już nauczysz się rozpoznawać swoje uczucia, będziesz mógł śmiało powiedzieć, że masz umiejętności, które pozwolą Ci zrozumieć w 80% kobietę. Najciekawsze w tej grze jest to, że czy tego chcesz czy nie, emocje są najczęściej irracjonalne. Zdając sobie z tego sprawę, będziesz widział, jak bardzo irracjonalnie zachowuje się Twoja kobieta.

Zobacz w jaki sposób mówi

Jeżeli jesteś chłopakiem, który szuka dopiero swojej połówki, to zapamiętaj lekcję o której Ci za chwilę opowiem, żebyś miał o czym rozmawiać z dziewczynami na randce. W przypadku mężczyzn już w związkach zwróćcie uwagę na sposób mówienia waszych kobiet. Czy ona jak czegoś potrzebuje, przychodzi do Ciebie i mówi, żebyś podał jej herbatę? Czy może usiądzie i czeka aż się domyślisz, że tak jak wczoraj, tak samo dzisiaj oczekuje od Ciebie herbaty? Czy jeśli przychodzi do Ciebie po prośbie, to mówi Ci wprost, że potrzebuje pomocy, czy opowiada od Króla Goździka co przed chwilą zrobiła (ze szczegółami) i mówi Ci z pretensjami, żebyś ruszył swoje cztery litery?

Jeżeli masz kobietę która potrafi Ci powiedzieć wprost, to Ci gratuluję. Jeśli jednak należysz do typów, którzy najczęściej są z dziewczyną owijająca w bawełnę i opowiadającą od Króla Goździka, to pamiętaj o emocjach i całej otoczce o której Ci mówi, ponieważ jest ona kluczem do porozumienia się z nią.

Zwykle w tej całej otoczce pojawiają się momenty opisu przyrody, czegoś co i jak wygląda, tego w jaki sposób rozmawia z innymi dziewczynami i o czym oraz wiele innych elementów. Przyjrzyj się im dokładnie tak na chłodno. Jeśli to zrobisz, zobaczysz, że opowiada Ci o tym, czego naprawdę potrzebuje abyś jej zapewnił.

Na czym polega ta gra

Gdy już zrozumiesz swoje emocje, będziesz w stanie zrozumieć emocje kobiety przynajmniej w stopniu wystarczającym do komunikacji. Dzięki takiej umiejętności, nie będziesz potrzebował przekonywać jej do swoich racji, ponieważ wystarczy dać jej znać, że wiesz jak się czuje i że przeżyłeś coś podobnego. Zaskoczy Cię jej reakcja.

Sprawa otoczki podczas rozmowy dotyczy drugiego elementu układanki w rozmowie. Kobieta wtedy komunikuje swoje pragnienia, które na dzień dzisiejszy lub inny czas potrzebuje. Jeśli tego nie zrobisz, uzna Cię za jełopa i powie, że nie będzie się prosić a Ty masz się domyśleć. Zatem sprawa jest dość poważna, a tak naprawdę wystarczy słuchać kobietę i wtedy mało kiedy, będziesz się domyślał o co jej chodzi.

(…) sprawa jest dość poważna, a tak naprawdę wystarczy słuchać kobietę i wtedy bardzo często, będziesz się domyślał o co jej chodzi.

O autorze
Nazywam się Adam Filipczuk. Od 2017 roku przeprowadziłem ponad 4000 godzin psychoterapii. Z moich usług skorzystało co najmniej 300 klientów do dnia dzisiejszego (listopad 2020).

Jestem osobą bardzo wrażliwą i nastawioną bardzo mocno na relację z klientem. Po za tym, że prowadzę bloga, zajmuję się akwarystyką i jestem szczęśliwym mężem i ojcem 6 letniej córeczki Marysii.

Chcesz więcej informacji? Dołącz do społeczności

Zapraszam Cię do mojego newslettera. Bedę do Ciebie pisał o życiowych sprawach, o tym, co bezpośrednio dotyczy każdego z nas.

Do zobaczenia :)
Podając swoje imię, adres e-mail oraz klikając przycisk "Zapisz się" zapisujesz się do mojego newslettera. Będę przetwarzać Twoje imię oraz adres e-mail w celu przesyłania Ci informacji handlowych na podany przez Ciebie adres e-mail w postaci newslettera.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Adam Filipczuk. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, a także ich przenoszenia. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Adam Filipczuk © 2022 All rights reserved.
Strona stworzona przez BrandUP!