Za co kochamy kobiety?

18 września 2016
5 min. czytania
Adam Filipczuk

Na pewno jest to temat dość powszechny. Istnieje wiele wypowiedzi, jakie powinny być kobiety. Szczególnie wiele do powiedzenia mają media na tym polu, producenci kosmetyków, a już na pewno mężczyźni.

Ze swojej strony nie będzie inaczej, ale myślę, że z punktu widzenia psychologa i mężczyzny warto pochylić się nad tym zagadnieniem.

Dziewczyny również często pytają:

Za co kochamy kobiety?

Moja droga,

nie traktuj tego artykułu jako poradnik, który powie co masz zrobić, aby mężczyzna Cię kochał. Tych poradników jest mnóstwo i nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Piszę to z całą stanowczością, bowiem masz w sobie wszystko czego Ci potrzeba.

Podkreślam

Masz wszystko czego Ci potrzeba jako kobieta, abyś była kochana!

Posiadasz wszystkie cechy, które są Ci potrzebne by mężczyzna się w Tobie zakochał, by po prostu Cię uwielbiał. Masz serce, które chce być kochane i które kocha. To ono jest wyznacznikiem

Intuicyjnie wiesz jak się zachowywać, aby zwracać na siebie uwagę mężczyzn. Nawet nie musisz się nad tym zastanawiać.

Jak dotąd nie spotkałem jeszcze kobiety, która nie byłaby kobieca. Są jedynie kobiety zranione, zagubione.

Co rozumiem przez kobiety zranione albo zagubione?

Na każdą sferę naszego życia, Twoją i moją, oddziałuje wiele czynników. Czy to będą media, inni ludzie, gazety, obrazy, uczucia czy własne doświadczenia, zawsze w jakiś sposób nas kształtują.

Niektóre kobiety są zranione, kiedy oczekują zainteresowania ze strony mężczyzn. W przeciwnym razie wpadają w przygnębienie lub depresję a to sprawia, że tracą pewność siebie.

Jednak kluczem do bycia uwielbianą przez mężczyzn jest kochać siebie i akceptować siebie.

Inne kobiety poprzez doświadczenie kontaktów z mężczyznami przybierają pewne cechy obronne przed nimi. Takie kobiety nazywam zagubionymi.

O cechach obronnych napiszę w innym artykule. Temat jest dość obszerny i wymaga głębszej analizy.

Jeśli należysz do kobiet zranionych, to niestety ciężko Ci będzie poznać wspaniałego mężczyznę i mieć udany związek, jeśli siebie nie pokochasz z całymi swoimi zasobami i brakami. Natomiast braki, które uważasz za negatywne, wbrew pozorom mogą okazać się atrakcyjne w oczach mężczyzny. Wystarczy je wyeksponować. Na tym polega wzajemne uzupełnianie się. Tobie czegoś brakuje, on to posiada. Tak się tworzy prawdziwy związek partnerski.

Wskazówki w jaki sposób będziesz mogła pokochać siebie, również pojawią się w osobnym artykule.

W tym artykule wyeksponuję cechy kobiece, za które mężczyźni w większości kochają kobiety. Pamiętaj jednak, że te cechy na 100% posiadasz, ale gdzieś w jakichś sytuacjach możesz je ukrywać, bo na przykład boisz się zranienia.

Zatem za co mężczyźni kochają kobiety?

Kobiecość

Wydawać by się mogło proste i oczywiste, że kobieta jest kobieca.

Niestety zachowanie wielu kobiet powoduje, że mężczyźni podświadomie czują, że „one” mogą być dla nich tylko „kumplami”.

Co takiego może wpływać na to, że kobiecość przestaje być dostrzegana w oczach męskich?

Przede wszystkim ubiór, który ostatnio wśród nastolatek i wielu dorosłych kobiet dalece odbiega od kanonu kobiecego.

Tak, mężczyźni często są wyczuleni na tym punkcie. Oczywiście nie wszyscy, ponieważ znajdzie się taka kobieta, która pomijając swój ubiór zauroczy faceta. To jednak są wyjątki.

Tak czy siak, często się zwraca na ubrania kobiece typu sukienka, spódnica, szpiki, bluzka z lekkim lub większym dekoltem itd. Jednak nie chcę powiedzieć, że obecna moda w jakiś sposób ujmuje kobiecie atrakcyjności. Mądra kobieta wie, w jaki sposób pokazać się z kobiecej strony.

Jeśli ubierasz się tak jak lubisz i czujesz się pięknie w tym co masz na sobie, to myślę, że jest to odpowiedni ubiór.

Elementy stroju ostre, ciężkie, masywne – jakieś kolce, pasy itd., nie będą wzbudzały zainteresowania u mężczyzn. No chyba, że w danej subkulturze.

Zachowanie

W Twoim zachowaniu jest styl kobiecy. Jestem tego pewien.

Sam fakt w jaki sposób jest zbudowane ciało kobiety, powoduje pewnego rodzaju grację. Jak chodzisz, to automatycznie kręcisz bioderkami a Twoja sukienka jeśli ma taką możliwość, faluje.

To widok, który zawsze cieszy oko.

Chociaż ostatnio moda skłania się ku coraz bliższym ciału ubraniom i bardziej odważnym. To jednak wolałbym aby kobieta delikatnie zakryła miejsca wrażliwe. Nie dlatego, że tak wypada, ale dlatego, że ten sposób ubioru budzi wyobraźnię.

Mężczyźni są wzrokowcami.

Mówi się, że jeśli kobieta posiada w sobie grację, jest niemożliwie atrakcyjna. Zgadzam się z tym, jednak zaznaczam, że to jest możliwe tylko wtedy, gdy siebie samą kochasz.

Kochając siebie i swoją seksualność, kochając siebie i swoją psychikę, nie będziesz ukrywać tego, że możesz być w pewnych momentach delikatna i podatna na zranienia. To akurat potrafi wzbudzić instynkt opiekuńczy mężczyzn.

Jest on niezbędny do tego, aby mężczyzna w ogóle zainteresował się kobietą.

Będziesz też swobodnie mogła pokazać swój pazur, co spowoduje, ze w pewnym momencie zostanie Ci przyznana łatka zołzy.

A zołzy mężczyźni kochają. Dlatego, że jest o co walczyć. Nie może być za łatwo, bo drapieżnik się znudzi Tobą.

Metoda 2 kroki w tył, jeden w przód.

To słynna metoda, na którą nabierają się mężczyźni. Dlatego nigdy nie wolno iść na pierwszych randkach na „całość”, czy też dawać się pocałować.

To tzw marcheweczka na kiju.

Będąc kobietą, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, ale w obawie przed stratą wymarzonego mężczyzny, możesz jej nie stosować.

W tej sytuacji warto jednak sięgnąć po metodę 2 kroków do tyłu i jednego w przód.

Kobiece piękno

To jest coś, czego szuka w Tobie mężczyzna. Zastanów się jakie przymioty charakteryzują piękno, a będziesz wiedziała, co Ci głęboko w sercu siedzi.

Mnie jako mężczyźnie przychodzą do głowy takie określenia:

delikatność
ciepło
miłość
pokój
azyl

jest ich dużo więcej.

Zastanów się, czy w Twoim sercu znajdziesz te przymioty? A jeśli tak, to czy je okazujesz w obecności mężczyzn?

W czasie rozmów z kobietami odnoszę czasem wrażenie, że starają się być silniejsze, wiedzące lepiej w kwestiach nam znanych.

Jak jest w Twoim życiu?

Czy pozwalasz sobie na chwilę słabości?

Podpowiadam Ci, że to idealny moment, aby zaczarować faceta. Twoja słabość. Wykorzystaj ją.

Tak się dzieje, ponieważ dajesz upust męskiej sile i sprawiasz, że on pragnie się dla Ciebie realizować.

Między innymi z tego też powodu mężczyźni boją się kobiet sukcesu, ponieważ na polu zawodowym nierzadko kobiety są lepsze.

A jeśli przyjrzeć się bliżej, okazuje się, że są takie rzeczy, które mężczyzna mógłby uzupełnić. Daj mu poznać tą swoją słabość.

Wcale nie jest powiedziane, że piękno jest słabe.

Uwaga! Niebezpiecznie piękna!

Tak, Twoje piękno jest niebezpieczne w połączeniu z Twoją słabością. Dlatego, że jest przewrotne.

Pokazując swoje słabości i pozwalając mężczyźnie działać w Twoim życiu, często go zamykasz w swojej pułapce.

Potem On nie wie co ze sobą zrobić. Chociaż możesz nie mieć tej świadomości, to w pogoni za szukaniem miłości możesz nie zauważyć szaleństw mężczyzny.

Druga strona medalu piękna jest taka, że o piękno mężczyźni się potrafią zabijać.

Zołzy tutaj doskonale sobie radzą. Ponieważ dają marchewkę na kiju i czekają.

Znam kobietę sukcesu, która daje mężczyznom wszystko czego od niej oczekują. Później okazuje się, że to są słabimężczyźni. Dlatego odwróć tę rolę i wykorzystaj swoje piękno.

Nie musisz być niewiarygodnie silna. To nie Twoja rola. Okazując swoją słabość, pokazujesz mężczyźnie jaką on powinien pełnić rolę w Twoim życiu.

To dzięki temu możecie przeżyć wspaniałą przygodę.

Tak i tutaj mężczyźni kochają Twoją słabość. Bowiem siłę mają już w sobie. Nie potrzeba im siły dodatkowej.

Kim jest zołza?

Zołza to nie jest kobieta, która oczernia mężczyzn i z nimi walczy w każdej dyskusji. To nie jest kobieta silna, która próbuje z mężczyzną rywalizować.

Zołza to kobieta niesamowicie pewna siebie.

Ta pewność siebie polega na tym, że ona akceptuje siebie taką jaka jest. Nie potrzebuje mężczyzny do tego, aby podnosił jej wartość na każdym kroku, bo inaczej wpadłaby w depresję.

Taka kobieta doskonale wykorzystuje swoje słabości i metodę dwóch kroków.

Ona wie, że mężczyzna ma być silny, bowiem musi dać poczucie bezpieczeństwa rodzinie. Dlatego też od niego ucieka dotąd, aż ją zdobędzie.

Taka ucieczka polega na tym, że kobieta jest w życiu mężczyzny, ale nie daje mu wszystkiego tak, jakby tego chciał.

On musi Cię zdobywać, a Ty całą sobą poczuć, że tego chcesz.

Z powodu niedostępności kobiet, mężczyźni nazywają je zołzami.

Bardzo dobrze!

Ciepło i delikatność

Jest to też jedna z najważniejszych cech kobiecych. Widać je po sposobie zachowania, wypowiadania słów i traktowania innych ludzi.

To nic innego jak zwyczajna zakorzeniona w Tobie miłość, która jeśli została zraniona, nie chce zostać zauważona.

Masz niesamowity dar dostrzegania niuansów, kiedy mężczyzna widzi tylko grube rury. Każde połączenia tych rur i ich dekoracje, przypadają w udziale Tobie.

Niezależnie od sfery relacji w jakiej się znajdujesz, potrafisz załagodzić konflikt. jestem tego pewien.

Także kiedy potrzeba, potrafisz uratować mężczyźnie życie. To jest wyjątkowa rola kobieca. Jednakże aby ją w pełni wykonać, trzeba być cierpliwym dla mężczyzny.

Mężczyźni często są bardziej oschli, szorstcy i rzadziej mówią ciepłe słowa do innych ludzi. Dlatego to właśnie tego ciepła potrzebują w kobiecie.

zachwytu
podziwu
miłości
ciepła

Różnice się przyciągają jeśli chodzi o to, co kochamy w kobiecie

I zobacz, wydawałoby się, że mężczyźni kochają kobiety za wygląd, a tak naprawdę, za wasz całokształt!

PS: Dotyczy to także związków!

O autorze
Nazywam się Adam Filipczuk. Od 2017 roku przeprowadziłem ponad 4000 godzin psychoterapii. Z moich usług skorzystało co najmniej 300 klientów do dnia dzisiejszego (listopad 2020).

Jestem osobą bardzo wrażliwą i nastawioną bardzo mocno na relację z klientem. Po za tym, że prowadzę bloga, zajmuję się akwarystyką i jestem szczęśliwym mężem i ojcem 6 letniej córeczki Marysii.

Chcesz więcej informacji? Dołącz do społeczności

Zapraszam Cię do mojego newslettera. Bedę do Ciebie pisał o życiowych sprawach, o tym, co bezpośrednio dotyczy każdego z nas.

Do zobaczenia :)
Podając swoje imię, adres e-mail oraz klikając przycisk "Zapisz się" zapisujesz się do mojego newslettera. Będę przetwarzać Twoje imię oraz adres e-mail w celu przesyłania Ci informacji handlowych na podany przez Ciebie adres e-mail w postaci newslettera.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Adam Filipczuk. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu, prawo dostępu do danych, prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania, a także ich przenoszenia. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Adam Filipczuk © 2022 All rights reserved.
Strona stworzona przez BrandUP!