Damski bokser - jak go rozpoznać i co robić?

3 kwietnia 2016
4 min. czytania
Adam Filipczuk

Damski bokser to typ człowieka, który powinien być już na wstępie zidentyfikowany. Oczywiście nie ma jasnych wskazówek, jak ten damski bokser się prezentuje na co dzień, ale są elementy, które z czasem wychodzą i z pewnym prawdopodobieństwem możemy go zidentyfikować.

Co do opisu takiego człowieka chyba nie muszę nic mówić. Jednak co zrobić w sytuacji kiedy bije kobietę na ulicy, kopie, poniża, w domu także?

Pozostaje też pytanie, czy jest jakiś sposób na rozpoznanie damskiego boksera? Oraz jakie początkowe symptomy mogą skłaniać ku tego rodzaju zachowaniom? Kim jest damski bokser?

Czy mężczyzna ma prawo uderzyć kobietę?

Zasady gentlemana wyraźnie mówią, że nie może mieć miejsca taka sytuacja, a na to pytanie odpowiadam we wpisie o kryzysie w małżeństwie. Ba – nie powinien nawet unosić się gniewem i krzyczeć.

W poprzednich wpisach wyjaśniałem, że mężczyzna z krwi i kości panuje nad sobą, swoimi emocjami i popędem. Dlatego, że jeśli jest w stanie to zrobić, staje się liderem we wszystkim czego się dotknie, czego się podejmie. W przeciwnym wypadku jego autorytet drastycznie spada.

Kim jest damski bokser?

Dostrzegam 3 rodzaje sytuacji, w których możemy mieć większą pewność, że w przyszłości dany mężczyzna może bić, poniżać, źle traktować kobietę.

  • Uzależnienie od alkoholu, narkotyków i innych środków odurzających.
  • Jeśli jego Ojciec także bił jego matkę.
  • Wychowanie w środowisku, gdzie takie praktyki są na porządku dziennym.

Po jakich reakcjach możemy spodziewać się osobowości damskiego boksera?

W czasie terapii z kobietami zawsze uczulam na dwie bardzo istotne sprawy:

  • Gdy facet wie lepiej (zawsze) i słuchając i tak robi swoje.
  • Gdy w ogóle nie bierze pod uwagę Ciebie w swoich planach oraz zamyka ciebie w złotej klatce.

Chodzi o to, że w umyśle mężczyzny panuje przekonanie "wszystkowiedzącego" do tego stopnia, że bagatelizuje co do niego mówisz. Czasami wymusza na Tobie sprawy, które chce osiągnąć. Niekiedy manipuluje, obraża, poniża, czy nawet wywołuje poczucie winy.

Te elementy muszą ze sobą współgrać. Mężczyzna nie tylko wszystko wie, ale też sprawia, że z jakiegoś powodu podporządkowujesz się jemu nie z własnej woli. Przeciwieństwem byłaby sytuacja, w której przekonał Ciebie do podjęcia jakichś działań.

W jaki sposób rozpoznać czy taka sytuacja może mieć miejsce w przyszłości?

Przede wszystkim zwracamy uwagę jak się zachowuje w otoczeniu. Jaki ma stosunek do innych kobiet i do swojej matki. Jeśli krzyczy na swoją matkę istnieje spore prawdopodobieństwo, że zrobi to samo wobec Ciebie.

To samo dotyczy jego zachowania względem innych kobiet, czy jego koleżanek. Dlatego tak ważne jest, podczas poznawania się nawzajem, aby nie izolować się we dwójkę od społeczeństwa. Sprawa ma się tak samo, jeśli dochodzi do rękoczynów wobec kobiet lub jego matki. Często takie zachowania wynosimy z domu. Niekiedy nawet są one wpojone do tego stopnia, że ciężko dojść do kompromisu z takim człowiekiem.

Drugą sprawą są narkotyki i alkohol, lub inne używki od których może być uzależniony. Najczęściej takie sytuacje mają miejsce podczas spożycia alkoholu, lub po zakrapianej imprezie.

Co jeszcze?

Jeżeli w Twojej obecności pozwala sobie na picie do nieprzytomności, to już traci w oczach. Gorzej jeżeli pozwoli sobie na incydent podczas którego uderzy Ciebie, nie mówiąc o zmuszaniu do seksu w jakikolwiek sposób! Oczywiście po wytrzeźwieniu będzie przepraszał, będzie prosił o kolejną szansę, zapewniał, że więcej tego nie zrobi. Nie należy temu wierzyć!

Zalecam przeczytać artykuł, czy ludzie się zmieniają?

O czym należy pamiętać?

Pierwsze co powinnaś pamiętać to to, że alkohol uwalnia hamulce, zapomina się wtedy o złożonych obietnicach. Nie ma praktycznie żadnych szans na poprawę w tej sytuacji. Na dodatek, jest to sygnał, że chłopak może mieć problem z alkoholem. W tej sytuacji już po pierwszym incydencie, zachęcam do głębszej refleksji nad tym, czy warto zostać w takim związku.

Jeśli masz informacje, że jego Ojciec był alkoholikiem, to niech zapali Ci się wielka czerwona lampka i sprawdź, jaki on ma stosunek do trunków. Ponieważ mogą tutaj istnieć pierwsze symptomy wpadania w nałóg alkoholizmu. Z pewnością jeśli spróbujesz go powstrzymać od picia, argumentując, że ma zaburzoną kontrolę nad piciem, odpowie przecząco.

W tym czasie, jeszcze jest za wcześnie na skuteczne leczenie takiego decydenta, ponieważ on tego nie chce.

Co w sytuacji kiedy już zawarłaś związek małżeński?

Jeżeli jesteś osobą wierzącą, możesz się pokusić o próbę unieważnienia małżeństwa, o ile problem alkoholu u partnera występował jeszcze przed ślubem. Z tym, można się udać do księdza, który Cię pokieruje dalej.

Jeżeli wolisz inne metody to pamiętaj, że jeśli partner nie chce udać się na leczenie, to polecam natychmiastową wyprowadzkę z jego domu, lub zadbać o jego wyeksmitowanie. Powód jest prosty, ponieważ w zależności od stopnia alkoholizmu w jakim się partner znajduje, jest szansa na jego „olśnienie”, lub nie. Poprzez szansę na olśnienie, rozumiem to, że mąż musi poczuć, iż stracił coś bardzo cennego – w tym wypadku rodzinę.

Dla uzupełnienia wiedzy o tym co zrobić, gdy się wpadło w te sidła, proponuję przeczytać artykuł, gdy małżonek jest katem podlinkowany wyżej.

Zrób to, zanim będzie za późno.

Jak się ustrzec przed damskim bokserem?

Przede wszystkim trzeba znać myślenie człowieka, głównie mężczyzny. Celowo zwracam uwagę na mężczyznę, bo my zupełnie inaczej funkcjonujemy i będę to powtarzał do znudzenia.

Dokładnie i szczegółowo uczę tego na podczas prywatnych konsultacji, ale myślę, że tutaj mogę Ci przedstawić kilka wskazówek:

  • Bądź pewna tego co myśli, jak myśli mężczyzna - nie przypisuj mu swoich uczuć

Chodzi o to, że wiele kobiet tłumaczy zachowania faceta swoimi odczuciami. Zastanawia się dlaczego on postąpił tak, a skoro tak, to jeśli zrobię "to", to powinien się zmienić. Nie rób tego. Taka sytuacja wielokrotnie doprowadza do rozczarowania, jak nie na skraj załamania nerwowego.

  • W żadnym wypadku nie rezygnuj ze swoich granic.

Pozwolenie sobie na przekraczanie naszych granic przez partnera nie wróży dobrego związku. Na samym początku, jeśli zajdzie taka sytuacja, natychmiast wchodzimy w toksyczną relację. Jest to nasza słabość, nad którą należy pracować.

O autorze
Nazywam się Adam Filipczuk. Od 2017 roku przeprowadziłem ponad 4000 godzin psychoterapii. Z moich usług skorzystało co najmniej 300 klientów do dnia dzisiejszego (listopad 2020). Jestem osobą bardzo wrażliwą i nastawioną bardzo mocno na relację z klientem. Po za tym, że prowadzę bloga, zajmuję się akwarystyką i jestem szczęśliwym mężem i ojcem 6 letniej córeczki Marysii.

Mogą Cię zainteresować

Adam Filipczuk © 2024 All rights reserved.
Strona stworzona przez BrandUP!