Zakochany facet - jak go rozpoznać?

10 kwietnia 2016
5 min. czytania
Adam Filipczuk

Dlaczego niektóre kobiety intuicyjnie wiedzą, że mają do czynienia z jednostką typu "zakochany facet", a inne mają z tym trudność? W sumie to ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Jedno co mi się nasuwa do głowy jest to, że drogie panie popadły w pewien niedosyt miłości. Głód miłości jest jednym z elementów, który przysłania obraz zakochanego człowieka.

Zakochany facet

Ocenie czy się komuś podobam, przeszkadza pewien czynnik i jest nim poziom emocji związany z faktem, że zależy nam na kimś bardzo. Emocje bardzo często stają się zasłoną dymną w rozpoznawaniu rzeczywistości. Dlatego też łatwiej jest kobietom, które nie czują pewnego rodzaju uczuć do konkretnego mężczyzny. Musimy stanąć z boku, jeśli chcemy sprawdzić, czy się komuś podobamy.

Aby to wyjaśnić, przybliżę pewien standardowy obraz, z którym mam do czynienia podczas terapii. Kobiety w przytoczonym głodzie miłości, lubują się trzymać jednego konkretnego źródła przynoszącego im uczucie kochania. Jest to dosyć niebezpieczna sytuacja, bowiem łatwo przeoczyć szansę na związek. Jest to między innymi przyczyna tego, dlaczego jesteśmy samotni?

Drugim elementem trudności w rozeznaniu jest sam fakt niedojrzałości. Jeśli nie jestem w stanie popatrzeć na drugą osobę i na jej zachowanie jako na kogoś, kto jest odrębnym człowiekiem. To może wydawać się trudne, ale chodzi bardziej o to,że w swojej potrzebie poczucia kochania, możemy stracić obiektywny obraz drugiego człowieka.

Zakochany facet - historia

Moja klientka, powiedzmy Asia, opowiedziała mi sytuację, która zdarzyła się w jej życiu.

Od jakiegoś czasu pracuje w biurze. Bardzo się cieszyła, że dostała nową pracę. To sprawiło, że zapomniała na życie, iż ma parcie na związek. Tęsknota za kimś bliskim zeszła na drugi plan. Zajęła się sobą i nową pracą. Okazuje się, że w nowej pracy nie ma czasu na myślenie. Dziewczyna stała się bardziej uśmiechnięta, zaczęła chodzić wyprostowana, pewna siebie. Nabrała gracji w poruszaniu się. Nie zwracała uwagi na mężczyzn wokół niej, ponieważ była pochłonięta pracą. Czasami trzeba było im coś doradzić, ale nie było jej w głowie, żeby zajmować się patrzeniem, który z tych mężczyzn, mógłby być potencjalnym kandydatem na chłopaka.

Któregoś razu Robert zaskoczył ją przed końcem pracy propozycją odprowadzenia do domu. Jak się później okazało, wcale nie było mu po drodze. Asia jednak nie była tym zainteresowana. Czuła się szczęśliwa, że może realizować swoje życie zawodowe. Traf chciał, że ten mężczyzna co tydzień „wyskakiwał” z jakąś propozycją. Nie był jakoś bardzo przystojny, ale sprawiał wrażenie jakby wiedział co robi.

Czujesz to?

zakochany facet wciąż
zakochany facet wciąż

Gdy upewnialiśmy się, czy Asia mogła się jemu podobać, można było wychwycić pewne niuanse w zachowaniu mężczyzny:

 • Asia uświadomiła sobie, że chłopak od czasu do czasu zerkał na jej ciało.To był taki ruch oczu od góry do dołu, jakby rentgenem.

Jest to typowe zachowanie mężczyzn, którym podoba się kobieta. Świadczy to po prostu o atrakcyjności damy dla gentleman’a. Nie oznacza to jeszcze, że się w niej podkochuje.

 • Sytuacje związane z zaskakiwaniem kobiety, na przykład poprzez wyciągnięcie na kawę, również świadczą o tym, że kobieta się podoba.

Pamiętaj jednak, że jest to po prostu krok do przyjaźni, nie zawsze mogę mieć pewność, że jest to już zakochany facet. Jeszcze nie bądź pewna swojego.

 • Szaleństwa, których dotąd nie robił.

Jeśli dwa pierwsze punkty zaistniały. Rozmowa się nawiązuje coraz częściej. Coraz milej się Wam rozmawia, można się pokusić o stwierdzenie, że coś może być na rzeczy. Jeśli poznając chłopaka, zauważasz, że robi rzeczy, które jego samego przekraczają, masz pewność, że podobasz się jemu do tego stopnia, że mógłby chcieć z Tobą „być”. Brzmi znajomo? Dla mnie to już jest obraz zakochanego faceta.

Na uwagę zasługuje pojęcie szaleństwa. Dlatego, że wówczas jesteś dla niego tak wielką inspiracją, iż nie robi tego dla siebie. Pojawia się w nim dodatkowa energia, która powoduje jego nietypowe zachowanie. Te nietypowe zachowania są wynikiem pewnego rodzaju emocji, które zadziały się w jego sercu. Podam kilka przykładów:

 1. Zaproszenie do kina i postawienie biletów. (Jeśli On płaci)
 2. Zaproszenie do restauracji (Oczywiście On płaci)
 3. Czeka na Ciebie aż skończysz pracę i odprowadza Cię do domu, chociaż ma nie po drodze.
 4. Zaproszenie na wyjazd, który On funduje.
 5. Zapoznanie Cię z jego rodzicami.
 6. Zaprosił Cię do swojej przygody, na przykład pokazuje Ci swoje wycieczki, ulubione miejsca i na nie zaprasza.

Co jest ważne?

Pamiętaj, że musisz już go w miarę znać, żeby się dowiedzieć, czy to co robi, jest jego nietypowym zachowaniem. Dlatego, że czasami się zdarza, iż robi ciągle to samo z każdą dziewczyną.

Warto sprawdzić u jego znajomych, czy On się zmienił. Zapytać ich o jego zachowanie. Przebywaj z nim w jego grupie, jeśli nie znasz a chciałabyś poznać jego znajomych. Znajomi są kluczem do sprawdzenia wiarygodności chłopaka. Oni Ci powiedzą, czy chłopak zachowuje się normalnie teraz, czy jednak robi szalone rzeczy, których do tej pory nie robił.

Zakochany facet - zapamiętaj!

zakochany mężczyzna
zakochany mężczyzna

Chciałbym, żebyś zapamiętała tę bardzo ważną rzecz, jaką są szalone zachowania. Ponieważ są mężczyźni, którzy lubią przebywać z kobietami dla samego przebywania z nimi i jest to jak najbardziej naturalne. Niestety jest to o tyle niebezpieczne, że On nie będzie się najczęściej chciał wiązać z Tobą. Zwyczajnie lubi spotykać się z pięknymi kobietami. Dlatego też, będzie robił to samo ze wszystkimi paniami.Także kluczem do oceny szaleństwa na Twoim punkcie, są znajomi - jego znajomi. Wtedy poznasz, czy jesteś inspiracją dla chłopaka.

Czego unikać, gdy zorientujesz się, że wszystkie kobiety podrywa tak samo?

I ostatnia rzecz bardzo ważna, którą mam Ci do przekazania. Nie daj się zwieźć na bajki, które Ci opowiada proponując seks. Najczęściej jest to gra zakładów z chłopakami, żeby uwieźć „fajną laskę” albo zaspokoić tylko własne potrzeby.

To jest szczególnie ważne! Bowiem w swojej praktyce jako psycholog online zauważyłem, że kobiety dają się na to nabrać. Poczucie winy, które wywołuje w kobiecie taki człowiek sprawia, że kobieta bierze go na litość. Musisz jednak wiedzieć, że jeszcze nikt nie umarł od braku seksu, a on nie potrafi panować nad swoim pożądaniem.

Podsumowując zakochanego mężczyznę

Ważne w tym wszystkim są trzy rzeczy:

 • Zabiega o twój cenny czas
 • Wyskakuje z propozycjami, na które nigdy wcześniej się nie odważył (uważaj na stałe sztuczki - o tym wiedzą tylko jego znajomi)
 • Gdy patrzy na Ciebie, ma "maślane oczy"

I jeszcze jedno... Nie daj się zwieść.

Zakochanych facetów może być wokół Ciebie mnóstwo. Jeśli jesteś kobietą pewną siebie, atrakcyjną i miłą, będziesz miała ich na pęczki wokół siebie. Dlatego nie zapominaj o ważnej zasadzie:

Nie pozwól, by którykolwiek mężczyzna przekroczył Twoje granice. Tego uczę na terapii online. Dlatego jeśli masz problem z wyborem faceta, zgłoś się do mnie, a przekażę Ci wszystko co wiem na temat facetów i jak w prosty sposób wybrać tego odpowiedniego.

O autorze
Nazywam się Adam Filipczuk. Od 2017 roku przeprowadziłem ponad 4000 godzin psychoterapii. Z moich usług skorzystało co najmniej 300 klientów do dnia dzisiejszego (listopad 2020). Jestem osobą bardzo wrażliwą i nastawioną bardzo mocno na relację z klientem. Po za tym, że prowadzę bloga, zajmuję się akwarystyką i jestem szczęśliwym mężem i ojcem 6 letniej córeczki Marysii.

Mogą Cię zainteresować

Adam Filipczuk © 2023 All rights reserved.
Strona stworzona przez BrandUP!