Być mężem i ojcem, czyli pomostem do lepszego świata

25 maja 2018
3 min. czytania
Adam Filipczuk

"Być mężem i ojcem - pomostem do lepszego świata"

Być mężem i ojcem - na pewno znacie taki obrazek, kiedy Ojciec idąc ze swoim dzieckiem w ulewny dzień, posiadając parasol i jeszcze inne przedmioty w rękach, robi wszystko, żeby jego pociecha nie zmokła.

Wiecie też, czym skutkuje brak ojca w domu, jego mentalna nieobecność i niezaradność. Że jedyne co potrafi to usiąść wygodnie w fotelu, wziąć do ręki piwo i je konsumować, jednocześnie uważając się za Pana domu (podświadomie).

Uchylam rąbka tajemnicy

Zachodziłem w głowę, dlaczego tak się dzieje, że mężczyźni tracą w oczach kobiet. Co różnicuje prawdziwego mężczyznę od chłopca na posyłki, albo pantoflarza. Przyznaję, że ja również się tego uczę, ze względu na swoje słabości, które odziedziczyłem po swoim ojcu.

W miarę mojego wewnętrznego rozwoju, gdy moje motto "być mężem i ojcem" zostaje wcielone w życie,moja małżonka staje się w moich oczach coraz bardziej kwitnącą kobietą. Urodziła dla mnie dziecko, które według mnie było dla żony ważniejsze niż mąż. Teraz rozumiem dlaczego tak się stało.

Chociaż można wymienić wiele cech prawdziwego faceta, to jest jedna, która moim zdaniem różnicuje wszelkiego rodzaju typologię facetów, od męża stanu, męża rodziny, męża. Znacie pojęcie mąż stanu prawda?

To człowiek który zasłynął swoim działaniem. Który stał się

„pomostem pomiędzy czarną teraźniejszością a wspaniałą przyszłością”

To przez takich ludzi jak mężowie stanu, mężowie rodzin, świat zdaje się być stabilny. To ludzie, którzy potrafią cierpieć bez mrugnięcia okiem w kierunku własnej wygody. Taki człowiek nie pyta, „co ja z tego będę miał?”, taki człowiek zadaje pytanie „co ja teraz mogę zrobić”.

Wyobraź sobie że Twój syn stoi na przepaści, której jako mały chłopiec nie potrafi pokonać. Być mężem i ojcem oznacza bez mrugnięcia okiem całym sobą przeniesie go na drugą stronę, wymyślając jakiś sposób na to. Jeśli rzeczywiście nie ma sposobu, to wie, że musi poświęcić życie swoje, aby jego syn mógł być dumny ze swojego ojca.

Wydaje mi się, że utrata Ojca jest tragiczniejsza w skutkach, niż śmierć matki, lub jej odejście. Matka, która odchodzi staje się symbolem miłości. Ojciec, który odchodzi staje się symbolem dumy, chwały i stabilnego życia. Zostawia przykład do naśladowania.

Matka, która zostawia rodzinę, bo przestała kochać, staje się tęsknotą w oczach dziecka, niespełnieniem w miłości, być może zostawia głód miłości. Ojciec, który zostawia rodzinę, staje się hańbą, zostaje na niego skierowana cała nienawiść, staje się symbolem chaosu i totalnego zdegradowania.

I teraz na koniec różnica, o której wspomniałem polega na tym, że mąż stanu nie pyta. On wie, że musi coś poświęcić, by żyć z pokolenia na pokolenie. Pantoflarz, chłopiec, pyta co ma robić? Stoi sparaliżowany i czeka na dyktando z ust kobiety.

Chcesz być mężem i ojcem, o jakim marzy kobieta?

Zamiast pytać, co możesz dla niej zrobić. Zapytaj jak się czuje. Znajdź rozwiązanie i sam zdejmij dla niej gwiazdę z nieba. Nie ma zmiłuj. Wiem, że nieraz nie będziesz miał czasu dla siebie. Wiem, że czasem musisz z tego powodu więcej pracować.

Wiem, że czasem trzeba będzie po prostu odmówić sobie odpoczynku. Wiem, że może nie położysz się spać o godzinie, o której powinieneś by rano wstać do pracy. Wiem, że mówiąc o zostawieniu swojego życia dla rodziny, dla dziecka, poświęceniu swojego płaszcza by chronić kobietę i dzieci swoje, to narazi Cię na cierpienie.

Wiem, że to wydaje się trudne, ale nie ma zmiłuj. Bądź pełną wersją siebie. Miej blizny na czole, za którymi idą wszystkie piękne kobiety. Noś mundur, o którym wspomniałem wcześniej.

Dlaczego większość mężczyzn, którzy mają pieniądze i super samochody, są tak atrakcyjni?

To dlatego, że oni nie pytają. Oni już wiele przeszli. Znaleźli sposób na swój świat i teraz działają. Pytają wtedy, gdy wymaga tego sytuacja. Pytają nie po to, żeby być służalczym, ale po to, by zmieniać świat, by zostawić po sobie ślad męża.

„Mąż” to nie jest puste słowo. To nawet nie partner dla kobiety na zawsze. Mąż znaczy coś więcej, niż tylko chłopiec.

Mąż posiada 3 główne cechy, które go wyróżniają:
Rozum (Działanie)
Dyscyplina
Działanie

Naszemu papieżowi, Janowi Pawłowi II, gdy był jeszcze małym dzieckiem umarła mama. Wychowywał go Ojciec. Tylko Ojciec. Przez duże "O". Być Ojcem i Mężem również znaczy więcej, niż być zwykłym chłopcem.

Obrazek jest kadrem z teledysku Linkin Park, "Castle of Glass".

O autorze
Nazywam się Adam Filipczuk. Od 2017 roku przeprowadziłem ponad 4000 godzin psychoterapii. Z moich usług skorzystało co najmniej 300 klientów do dnia dzisiejszego (listopad 2020). Jestem osobą bardzo wrażliwą i nastawioną bardzo mocno na relację z klientem. Po za tym, że prowadzę bloga, zajmuję się akwarystyką i jestem szczęśliwym mężem i ojcem 6 letniej córeczki Marysii.

Mogą Cię zainteresować

Adam Filipczuk © 2024 All rights reserved.
Strona stworzona przez BrandUP!