Jak uwieść dziewczynę?

12 kwietnia 2016
5 min. czytania
Adam Filipczuk

Kiedyś zastanawiałem się, jak uwieść dziewczynę? Dlaczego tak wielu chłopaków bez problemu potrafi zdobywać fajne kobiety, a ja mam z tym problem. Byłem przekonany, że ze mną każda dziewczyna byłaby szczęśliwa, a nie z tymi damskimi bokserami,  przez których płakały. Jaki to ma sens i czy w ogóle warto było się nad tym zastanawiać? Czy teraz, patrząc z perspektywy czasu i doświadczenia, miałem rację?

Swoją drogą byłem wówczas pantoflarzem...

Jak uwieść dziewczynę?

Istnieją szkoły uwodzenia, które zarabiają krocie na szkoleniach z uwodzenia. Pytanie tylko - jaka jest ich skuteczność? Zakładam, że samo pójście w odpowiednie miejsce i postawienie propozycji typu: „podobasz mi się, prześpisz się ze mną?” będzie bardziej skuteczne od całej otoczki szkoleniowej z uwodzenia.

Po co więc te szkoły? Według mnie, jest to zwykłe oszustwo i ściąganie pieniędzy z klientów lub mężczyzn nie radzących sobie z relacjami do kobiet. Uwodzenie kobiety niestety nie polega na technicznym podejściu do niej, oraz pewności siebie, która ma rzekomo zafascynować Tobą kobietę.

Mózg i jego działanie - jak uwieść dziewczynę

Zapomina się o fakcie, że mózgi kobiet i mężczyzn już z góry wiedzą, kto może być naszym partnerem i reagują odpowiednio na konkretną osobę. W momencie kiedy pojawi się mężczyzna na oczach kobiety, automatycznie jest porównywany z obrazem w głowie. Jeśli pasuje do modelu, który podświadomie jesteśmy w stanie zaakceptować, zaczynają się uruchamiać procesy hormonalne, mające za zadanie wprawić nas w stan euforii na widok potencjalnego partnera.

Jakie czynniki wpływają na to - jak uwieść dziewczynę

Są za to pewne czynniki, które ułatwiają nam wybór partnerki. Nasza osobowość jest w pewien sposób ukształtowana, tak samo jak charakter i geny które posiadamy. Kształtuje nas środowisko w którym przebywamy i nasze przeżycia związane z rodzicami oraz otoczeniem. Utrwalają się pewne przekonania oraz modele zachowań naszych rodziców, które przenosimy na swoich partnerów. Według nich też możemy wybierać partnera i tak właśnie najczęściej jest. Dlatego przyjrzyj się swoim rodzicom zanim zaczniesz kogoś szukać.

Żeby mieć pewność wyboru odpowiedniej partnerki, która się w nas zakocha, należy pozostać sobą. Uważam, że w poszukiwaniu partnera jak i pracy, ważne jest aby mężczyzna posiadał swoją pasję. A przynajmniej być jej świadomym.

Skąd to się bierze? Ponieważ kobiety są naturalnymi strażniczkami naszych sukcesów, chociaż nie są o tym do końca świadome. Człowiek nie zawsze żyje w zgodzie z samym sobą. Najlepiej to widać podczas zmiany statusu związku, kiedy pojawiają się obowiązki i zaczyna brakować czasu na pielęgnację relacji z kobietą. Wtedy w głowie odzywa się zdrowy rozsądek, a tak naprawdę jest to to, co przekazali nam rodzice i bliscy.

W jaki sposób uwieść dziewczynę, pokazuję też na 3 krokach, które opisuję na podstawie lektury "Dzikie serce" i "Urzekająca".

Dzięki posiadanej pasji, jesteś w stanie oczarować dziewczynę, która również ją pokocha i będzie ją z Tobą dzielić. Warto tutaj sięgnąć do obrazka ogrodu, w którym opisuję patrzenie na wspólne życie. Wbrew pozorom dziewczyny kochają Ciebie takim jakim jesteś, ale warunkiem jest to, że wiesz co robisz i dokąd zmierzasz. Oznaczałoby to tyle, że jesteś prawdziwym mężczyzną, którego potrzebują kobiety.

Jeśli zamierzasz uwodzić kobietę pomijając relację z nią, zapomnij o długotrwałym związku. To się nie uda. Potrzeba jest taka, żebyś dał się poznać jako mężczyzna działający. Taki facet nosi mundur swoich zasad. To ktoś, kto robi to co uważa za słuszne. Pamiętaj także o tym, żeby dać się jej poznać. Sprzedaj jej swoje marzenia. Pokaż jaki masz charakter, jak reagujesz na różne sytuacje. Zabieraj kobietę w miejsca, które Tobie się podobają, które uważasz za piękne i chciałbyś, żeby Ci w nich towarzyszyła.

Jak uwieść dziewczynę - błędy

Często spotykam się z tym, że kobiety wybierają miejsce spotkania oraz co będą robić na spotkaniu. Niestety takie bierne podejście powoduje, że kobieta postrzega Ciebie jako przyjaciela a nie jako obiekt miłosnych westchnień. A to nie jest Twoim celem.

Jedna z teorii głosi, żeby wybadać co kobieta lubi i tam ją zabierać. Ewentualnie tworzyć wydarzenia pod dyktando tego, co ona lubi. Osobiście nie zgadzam się z tym sposobem myślenia z prostego powodu. Kiedy przyjdzie czas na dłuższy związek, ona nie musi być zafascynowana tym co robisz. Dlatego nie udawaj kogoś kim nie jesteś, po to żeby się przypodobać kobiecie. To trochę jak podlizywanie się, żeby zmniejszyć swój ból w związku z parciem na związek.

Kolejnym, fatalnym w skutkach jest błąd niewiedzy. Znasz różnice między mózgami kobiet i mężczyzn? Nie? To o czym my w ogóle mówimy? To tak samo, jakbyś zignorował fakt, że motocykl, różni się od auta w prowadzeniu.

Jak uwieść dziewczynę - historia

Wyobraź sobie człowieka, którego poznała moja żona. W zasadzie to wyobraź sobie faceta, który doskonale wie, co zrobić jak uwieść dziewczynę. Poznał tricki, które większości kobietom się podobają, bo budują w oczach kobiety faceta z zasadami. Dlatego też, nie miał oporó aby przedstawić się z najlepszej... strony.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Facet znał triki uwodzenia. Poznał się na prowadzeniu dialektu z kobietą, który sprawia wrażenie mądrego. Mógł mieć prawie każdą co prawda, ale...

No właśnie, jest pewne ale. Nie potrafił być kreatywny, nie był sobą i wszelkie znane mu sposoby stosował z każdą nowo poznaną dziewczyną. Potem wystarczyło, że spotkały się dwie takie, które miały z nim do czynienia i już wiedziały na kogo trzeba uważać.

Dlatego pytam... opłaca się?

Kiedy jesteś sobą w działaniu i robisz to co kochasz, zapraszasz kobietę do swojego życia. Tak naprawdę zapraszasz ją do Twojej przygody. Zapraszasz ją do tego, żeby zrobiła coś ważnego w Twoim życiu. Kobiety także lubią uwodzić. Robią to w sposób ratujący mężczyznę w trudnej sytuacji, gdy skończyło mu się paliwo do działania. Jest to idealny moment, żeby zacieśnić relacje z nią.

Nazwałbym to pewnego rodzaju grą w miłość. Ty w oczach kobiety stajesz się męski a jednocześnie widzisz jej piękno, które tak samo jak Ty ale w inny sposób staje się niebezpieczne. Współgranie ze sobą tych dwóch elementów daje pełną satysfakcję ze związku i buduje go na długie lata.

Należy pamiętać również o tym, żeby nie przestawać pracować nad sobą. Jeśli to zrobisz i nie będziesz już działał, stracisz w oczach kobiety. To właśnie mężczyźni, którzy nie mają swojej życiowej misji, pasji do działania, są traktowani jak przyjaciele. Twoja misja życiowa musi się zgadzać z tym co uwielbia w Tobie kobieta. A co ważne jest to, że bierzesz odpowiedzialność za siebie i kobietę.

Mit dopasowania

Nieprawdą jest też to, że szukając kobiety do związku trzeba się sprawdzać. Sprawdzanie się wzajemne to nic innego jak brak ufności w przyszłe budowanie relacji i związku. Wszystko o czym pisałęm powyżej tego akapitu o tym, jak uwieść dziewczynę, jest też elementem, któy pozwala Ci znaleźć odpowiedniego partnera do związku małżeńskiego.

Szkoła uwodzenia i jej fenomen

Żadna szkoła uwodzenia Ci tego nie powie. Nie powie Ci też tego, że wystarczy pójść w odpowiednie miejsce, gdzie znajdziesz wygłodniałe jednostki i powiesz prosto z mostu o co Ci chodzi. To tylko strata czasu na podchody. W podchody można się bawić na obozach harcerskich. Tutaj to tylko strata czasu i energii. Mało tego, podkopie Ci pewność siebie.

Zaczepmy jeszcze temat pewności siebie. Otóż, pewność siebie zawsze leży na gruncie tego, że wiesz do czego jesteś stworzony. Wiesz dokąd zmierzasz i co będziesz robił. Wiesz co w Twoim życiu się liczy i co kochasz. Jeśli to masz, to pewność siebie do Ciebie wróci sama. Bo będąc dzieckiem, na pewno ją miałeś.

Napisz jakie masz doświadczenia w tym zakresie klikając ten link 🙂

O autorze
Nazywam się Adam Filipczuk. Od 2017 roku przeprowadziłem ponad 4000 godzin psychoterapii. Z moich usług skorzystało co najmniej 300 klientów do dnia dzisiejszego (listopad 2020). Jestem osobą bardzo wrażliwą i nastawioną bardzo mocno na relację z klientem. Po za tym, że prowadzę bloga, zajmuję się akwarystyką i jestem szczęśliwym mężem i ojcem 6 letniej córeczki Marysii.

Mogą Cię zainteresować

Adam Filipczuk © 2024 All rights reserved.
Strona stworzona przez BrandUP!